ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3386026
*
nr 338 6026
Pigtittare
björk
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 16:23:38
1
100 kr
25/11 19:21:28
2
150 kr
27/11 22:58:33
3
200 kr
28/11 11:46:54
4
350 kr
28/11 18:46:21
1
300 kr
28/11 18:57:22
5
500 kr
28/11 19:38:41
1
450 kr
29/11 09:45:52
6
500 kr
29/11 15:00:42
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Pigtittare
nr 338 6026
Pigtittare
björk
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 16:23:38 | 1 | 100 kr |
25/11 19:21:28 | 2 | 150 kr |
27/11 22:58:33 | 3 | 200 kr |
28/11 11:46:54 | 4 | 350 kr |
28/11 18:46:21 | 1 | 300 kr |
28/11 18:57:22 | 5 | 500 kr |
28/11 19:38:41 | 1 | 450 kr |
29/11 09:45:52 | 6 | 500 kr |
29/11 15:00:42 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02